Seagate Taşınabilir Harddisk 1 Terabayt Ürün İnceleme

Seagate Taşınabilir Harddisk 1 Terabayt Ürün İnceleme

Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için Bim 26 Ocak 2018 Aktüel Ürünler Kataloğunda listelenen Seagate Taşınabilir Harddisk 1 Terabayt ürününü satın aldım ve sonrasında incelemeye karar verdim.

Seagate harddiskleri göze hoş gelen dizaynı, kalitesi, hafifliği ve teknolojisiyle her evde bulunması gereken inanılmaz bir cihaz. Bu küçük kutu sayesinde yapabileceklerinizi hayal bile edemezsiniz. Taşınabilir ve sağlamlığıyla vazgeçilmez bir parçanız olacağını düşünüyoruz. 11.7x80x14.8mm boyutlarında ve sadece 170 gram. Üstünde desenlere sahip olan Seagate Taşınabilir Harddisk ürününün köşeleri de oval şekilde dizayn edilmiştir. Alt tarafındaki nesneler sayesinde kaymaya daha dayanıklı hale getirilmiş bu ürün 45 cm uzunluğunda USB 3.0 kablosuna sahip. Bu ürün sayesinde fotoğraflarınızı, müziklerinizi, filmlerinizi ve en değerli dosyalarını güven içinde saklayabilir ve aktarabilirsiniz. İstediğiniz zaman içerisinde şifreli bir klasör oluşturabilir ve Seagate Harddiskinizin çalınması durumunda, hırsız tarafından bilgilerinizin çalınmamasını sağlamış olursunuz.  İnsanların en büyük ihtiyaçlarından biri olduğu için hediye olarak bile kullanabilirsiniz, kimin Seagate 1 TB Harddiske ihtiyacı yok bir düşünün derim.

Seagate Taşınabilir Harddisk 1 Terabayt

Seagate Taşınabilir Harddisk 1 Terabayt

USB 3.0 teknolojisiyşe donatılan bu cihaz, diğer eş rakip cihazlara göre daha az elektrik harcıyor. Aynı zamanda USB 2.0 teknolojisini de destekliyor ve içerisindeki 1 Terabayt disk 5400RRM dönüş hızına sahiptir. Bu USB 3.0 teknolojisi sayesinde saniyede 120mb okuma hızına sahiptir.

Bilgisayarınıza taktığınız gibi kullanabileceğiniz bir yapıda olan bu ürünü bilgisayarıma taktığımda hiçbir problem yaşamadım. Kendi dosya kopyalama testlerindeki performansı şu şekilde;

  • 10.4GB 6000 civarı dosya,  aktarım süresi 9 dakika 29 saniye.
  • 5.45GB Full HD Video, aktarım süresi 47.2 saniye(Ortalama 129Mb/s)
  • 3.5GB fotoğraf, aktarım süresi 3 dakika 14 saniye.
  • 3.26GB Windows 10 kurulum dosyası, aktarım süresi 1 dakika 39 saniye.

Performansı ve tasarımını göze aldığımda beklentimi karşıladı. Piyasada aynı nitelikteki cihazlar arasında fiyat olarak arasında uçurum bulunmaktadır. Seagate Taşınabilir Harddisk 1 Terabayt Ürün kullanımı sırasında ısınmıyor ve ses de çıkarmıyor. Bu nedenle uygun fiyatı ve sorunsuz olması nedeniyle sizlere Seagate Taşınabilir Harddisk 1 Terabayt adlı ürünü kesinlikle tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ